Адреса
53400
м. Марганець, Дніпропетровська область
вул. Дніпровська, 2А
Електронна пошта
abonent@mgvk.dp.ua
Графік роботи:
07:45 - 16:30 пн - чт
07:45 - 15:15 пт
12:00 - 12:30 перерва
сб, нд - вихідний
+38(05665)6-01-18
Телефон
Водопостачання
Водозабір здійснюється з Каховського водосховища за допомогою оголовка інфільтраційного типу, який знаходиться на глибині 10-12 метрів від рівня водоймища на відстані 312 метрів від правого берега водосховища по течії річки Дніпро. Вода по двох самопливних трубопроводах Ш 1000 мм поступає у водоприймач насосної станції першого підйому.
Насосами насосної станції першого підйому вода по трьом водоводам (один — Ш800мм і два — Ш700 мм) подається на насосно-фільтрувальну станцію другого підйому, яка розташована на відстані 5,7 км від насосної станції першого підйому. Частина свіжої технічної (річкової) води із цих водогонів без спеціальної очистки подається населенню на зрошення.
Основною проблемою для Каховського водосховища є його «цвітіння» в літній період. Влітку водоймище стає ареною «нападу» мікроскопічних рослин - синьо-зелених водоростей. Із сотень видів цих водоростей дев’ять викликають потужне забруднення, яке і називається «цвітінням». Розмноження цих водоростей настільки бурхливе, що усе водосховище покривається слизькою плівкою, внаслідок чого рівень розчиненого кисню в воді різко зменшується, прискорюються процеси гноїння.Відмираючи, ці водорості приносять справжнє лихо — значно погіршуються органолептичні властивості води. Влітку в воді Каховського водосховища кількість фітопланктону може складати більш ніж 2,5 млн. клітин в см3. Також існують збудники вірусних інфекцій, для яких синьо-зелені водорості є бажаною їжею.
Схема водопостачання
Тому для отримання господарської питної води, що відповідає вимогам ДержСаНПіНу №2.2.4-171-10 («Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»), застосовується коагуляція та хлорування (первинне та вторинне). Коагулювання застосовується для освітлення та знебарвлення води. Первинне хлорування з метою попередньої обробки води для полегшення та покращання її подальшої очистки. Вторинне застосовується для знезаражування та консервації її при подачі в мережу.
Очищена вода після фільтрів надходить у резервуари чистої води. Далі з резервуарів питна вода насосною станцією подається безпосередньо споживачам, а також на підкачуючі насосні станції. Підкачуючі насосні станції розташовані в західній частині м. Марганця — в селищі Максимовка, в смт. Томаківка та селищі Мирове і працюють в режимі насосної станції для підвищення тиску.
Аналітичний контроль складу та властивостей вихідної питної води здійснює відомча хіміко-бактеріологічна лабораторія мережі водопроводу, що атестована на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду та працює відповідно до галузі атестації. Державний орган з атестації — метрологічна служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Періодична атестація лабораторії проводиться згідно з діючим законодавством Украйни.
В даний час на балансі підприємства 702,1 км. водопровідних мереж — міських водних артерій, що постачають марганчанам та мешканцям Томаківського р-ну воду, з яких:
— водоводів — 133,2 км;
— вуличних мереж — 409,7 км;
— внутрішньоквартальних водоводів — 159,2 км.
У своїй діяльності підприємство експлуатує комплекс гідротехнічних споруд водозабору, водопровідні та каналізаційні насосні станції. Водопровідні та каналізаційні мережі водоканалу цілодобово обслуговують водопровідно-каналізаційні служби, які закріплені за кожною насосно-фільтрувальною та каналізаційною станцією. Крім того, підприємство володіє хіміко-бактеріологічними лабораторіями, які ретельно стежать за якістю питної води.
Схема очищення