Адреса
53400
м. Марганець, Дніпропетровська область
вул. Дніпровська, 2А
Електронна пошта
abonent@mgvk.dp.ua
Графік роботи:
07:45 - 16:30   пн - чт
07:45 - 15:15   пт
12:00 - 12:30   перерва
сб, нд -  вихідний
+38(05665)6-01-18
Телефон
     Гуманітарна катастрофа, спричинена руйнуванням Каховської ГЕС та знищенням Каховського водосховища, призвела до припинення централізованого водопостачання населенню міста та Марганецької ОТГ з 08.06.2023р.
Про співпрацю КП «ВУВКГ»ММР з міжнародними організаціями та Дитячим фондом ООН «ЮНІСЕФ» в Україні
     З метою подолання проблеми, пов’язаної з відсутністю водопостачання, КП «ВУВКГ»ММР спільно з керівництвом міста звернулись за допомогою до партнерів (благодійних фондів та гуманітарних організацій). Одним з перших у наданні гуманітарної допомоги став Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй «ЮНІСЕФ» в Україні.
     Для не допущення розвитку гуманітарної, епідеміологічної та екологічної кризи, КП «ВУВКГ»ММР було розроблено технічне рішення, а саме: проєкт «Роботи по відновленню всмоктуючого трубопроводу НС I-го підйому КП «ВУВКГ»ММР з метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та відновлення функціонування об’єктів, призначених для забезпечення життєдіяльності населення м. Марганець Дніпропетровської області».
     Одним з комплексів проєкту передбачено подачу води населенню з альтернативного джерела - Миколаївського водосховища. На даний час, на дамбі Миколаївського водосховища збудовано насосну станцію, на якій встановлено запірну арматуру у кількості 7 од. (придбану за кошти ЮНІСЕФ)  та  прокладено трубопровід від Миколаївського водосховища до очисних споруд насосної станції ІІ-го підйому, довжиною 7,2 км.
     Вода, яка подається на очисні споруди, проходить всі етапи підготовки перед подачею у мережу споживачів (знезараження та очищення з застосуванням реагентів, які використовувались при водопідготовці води з Каховського водосховища). За кошти ЮНІСЕФ на протязі 2023року підприємство отримало гіпохлориту натрію у кількості 238 тн. та гідроксихлориду алюмінію (коагулянту) у кількості 170 тн. 
     Але, показники води поверхневої з альтернативного джерела (Миколаївського водосховища) значно відрізняються від показників води поверхневої з Каховського водосховища для очищення та знезараження якої були спроєктовані очисні споруди насосно-фільтрувальної станції ІІ підйому КП «ВУВКГ»ММР.
     Зважаючи на вищевказане, показники якості води з Миколаївського водосховища після очисних споруд при надходженні у водопровідну мережу,  не відповідають вимогам ДСанПіН № 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», тому у мережу централізованого водопостачання, з метою термінового вирішення питання водозабезпечення населення, подається вода технічної якості, придатної для використання у побутово-господарських потребах.
     Також необхідно зауважити, що з моменту припинення централізованого питного водопостачання, по всій території Марганецької ОТГ було встановлено пункти для роздачі питної води населенню пункти роздачі питної води у кількісті - 71 од., до яких питна вода доставлялась автотранспортними засобами з міста Павлоград та міста Запоріжжя за сприянням благодійних організацій та фондів, а саме: БО «БФ Світ. Україна. Пологи», БО «HILFSWERK INTERNATIONAL», Міжнародна організація з міграції (МОМ)  в Україні та Дитячий фонд ООН «ЮНІСЕФ».  Впродовж  2023 року до міста було доставлено питної води у кількості 56 220 м3,  у тому числі, Дитячим фондом ООН «ЮНІСЕФ» було здійснено доставку питної води у кількості 10 615 м3.
Далі